piątek, 16 stycznia 2015

#mozaika - trójkąty - GIMP 2.8

Czasami widzę na różnych forach internetowych, blogach, stronach i grupach na Fb, że niektóre osoby nie wiedzą jak zrobić taki oto efekt:


[trójkąty po lewej i prawej]


Chcę Wam pomóc i wytłumaczyć jak to zrobić :)
Co wy na to? 

[Pokazuję wam na przypadkowym tle] Więc zaczynamy....
  
Na początek najlepiej dodać nową warstwę klikają przycisk białej kartki w oknie Warstwy:



Kolor nowej warstwy wybieramy taki, jakie chcielibyśmy 'trójkąty'.
UWAGA! Ważne aby nowa warstwa była na samej górze w oknie Warstwy!

Następnie wykonujemy następujące czynności Filtry > Zniekształcenia > Mozaika :



W ustawieniach Mozaiki istotne jest to aby, Uporządkowanie kafli było jak największe i aby, Podstawą kafla był {najlepiej] trójkąt. Rozmiar kafla i pozostałe funkcje ustawia się według własnego gustu: 


Oczywiście naciskamy OK, aby ustawienia się zapisały. :)

Otrzymujemy taki oto widok:



Teraz zostało nam już niewiele do roboty....
Możemy zmienić tryb krycia [tak jak na obrazku poniżej], rzecz jasna według siebie, ja wybrałam Dzielenie, użyłam również Gumki z mniejszym kryciem i większym rozmiarem, aby uwidocznić twarz Severusa <3 :


To tyle :)

Na koniec oczywiście zapisujemy Plik > Wyeksportuj ;)
Mam nadzieję, że Wam pomogłam.
Swoje opinie i prośby możecie oczywiście wyrażać w komentarzach :)

2 komentarze: