Wygląda to tak jak na obecnym nagłówku bloga. ;)
Wszystkie kroki pokazywane są na przykładowej grafice.
A więc zaczynamy....
Gdy mamy włączony w GIMP'ie wybrany obraz, klikamy Nowa warstwa, w ustawieniach Nowej warstwy wybieramy Białe lub Kolor pierwszoplanowy, który automatycznie jest czarny:
CIEKAWOSTKA
Gdy wybierzesz kolor czarny nowej warstwy, w efekcie końcowym obraz zciemnieje [ale będzie oczywiście z 'kreskami'], natomiast kiedy kolorem nowej warstwy zostanie biały, grafika stanie się jaśniejsza :) Wybierz taki kolor, aby pasował lub nie zepsuł obrazu.
Dalej wykonujemy następujące czynności Filtry > Zniekształcenia > Graweruj:
W ustawieniach Grawerowania zmniejszamy Wysokość do 2 oraz zaznaczamy Ograniczenie wysokości linii:
Aby zatwierdzić ustawienia naciskamy OK. :)
Otrzymujemy taki sam efekt jaki był w Podglądzie.
Dostosowujemy styl krycia według własnego uznania. Ja wybrałam Pokrywanie ;)
Mój efekt końcowy wygląda tak:
Mam nadzieję, że pomogłam chociaż jednej osobie :)
Bardzo proszę o komentowanie i udzielanie się na blogu :)
Pozdrowionka ^^





Dzięki!
OdpowiedzUsuńDZIĘKI CI! Bardzo mi pomogłaś :D
OdpowiedzUsuń