niedziela, 25 stycznia 2015

#grawerowanie - kreski - GIMP 2.8

Właśnie czytasz opóźniony post 'poradnikowy' do zrobienia tzw. kresek w GIMP'ie :)
Wygląda to tak jak na obecnym nagłówku bloga. ;)

Wszystkie kroki pokazywane są na przykładowej grafice.

A więc zaczynamy....

Gdy mamy włączony w GIMP'ie wybrany obraz, klikamy Nowa warstwa, w ustawieniach Nowej warstwy wybieramy Białe lub Kolor pierwszoplanowy, który automatycznie jest czarny:


CIEKAWOSTKA
Gdy wybierzesz kolor czarny nowej warstwy, w efekcie końcowym obraz zciemnieje [ale będzie oczywiście z 'kreskami'], natomiast kiedy kolorem nowej warstwy zostanie biały, grafika stanie się jaśniejsza :) Wybierz taki kolor, aby pasował lub nie zepsuł obrazu.


Dalej wykonujemy następujące czynności Filtry > Zniekształcenia > Graweruj:



W ustawieniach Grawerowania zmniejszamy Wysokość do 2 oraz zaznaczamy Ograniczenie wysokości linii:



Aby zatwierdzić ustawienia naciskamy OK. :)

Otrzymujemy taki sam efekt jaki był w Podglądzie. 
Dostosowujemy styl krycia według własnego uznania. Ja wybrałam Pokrywanie ;)



Mój efekt końcowy wygląda tak:


Mam nadzieję, że pomogłam chociaż jednej osobie :)
Bardzo proszę o komentowanie i udzielanie się na blogu :)

Pozdrowionka ^^









2 komentarze: